Penzión

Penzión

Rodinný penzión pod Lomnickým Štítom
Raj pre rodiny s deťmi

Penzión BAĎO *** bol postavený v roku 2003 v malebnom prostredí Vysokých Tatier, v horskej obci Stará Lesná, priamo pod lyžiarskym strediskom Tatranská Lomnica. Poloha penziónu je dobrým východiskovým bodom na výlety do celých Vysokých a Nízkych Tatier, Levoče, termálnych kúpalísk, skanzenov a neďalekých jaskýň.

V našom ubytovacom zariadení hotelového typu spájame kvalitné hotelové služby s osobným prístupom založeným na slovanskej pohostinnosti.

Vybavením a výhodnými cenami je penzión určený najmä pre rodiny s deťmi, skupinky priateľov, lyžiarske kurzy, školské výlety či pobyty seniorov.

Firmám ponúkame možnosť usporiadať v priestoroch penziónu firemné akcie, teambuildingy, či školenia. Radi vám pomôžeme zorganizovať aj rôzne spoločenské a rodinné podujatia.

Exteriér

Penzión má kompletné vybavenie. Pri príchode vás privíta bezplatná možnosť parkovania na ohradenom monitorovanom parkovisku. Celý areál penziónu je uzatvorený, deti sa môžu hrať na dvore, kde sa nachádzajú preliezky, hojdačky, záhradný domček, trampolína i nafukovací hrad. Vonkajšie posedenie je k dispozícii všetkým hosťom. Občerstviť sa môžete v kaviarni Ricky Caffee, ktorá je priamo v areáli.

Interiér

Penzión má 20 izieb s balkónmi a jeden apartmán, celková kapacita je 75 hostí. Ponúkame komfortné ubytovanie v jednoduchých a prakticky zariadených dvoj, troj alebo štvorlôžkových izbách. Izby majú vlastné wc a kúpeľňu so sprchovým kútom alebo vaňou. LCD TV s hotelovým kanálom a terestriálnym vysielaním i bezplatné pripojenie na vysokorýchlostný internet. Všetky izby v ubytovacom zariadení sú nefajčiarske, krásny výhľad má väčšina z nich. 2 izby sú bezbariérové, sprchový kút má však schodík. Pre vaše pohodlie a komfort upratujeme izby každý deň.

Našim hosťom je za poplatok k dispozícii wellness centrum so saunou a vírivkou i posilňovňa. Úložný priestor na lyže či bicykle môžu hostia využívať zdarma. Spoločenská miestnosť s detským a multimediálnym kútikom je hosťom taktiež k dispozícii zdarma.

Gastronómia

Jedáleň

V našej jedálni ponúkame hosťom polpenziu formou týždenného menu. Varíme klasické slovenské jedlá, tradičnú poctivú kuchyňu. Po dohode vieme pripraviť tiež vegetariánske menu či bezlepkovú stravu. Raňajky sú kontinentálne, podávané o 8:00 hod, v prípade, že sa chystáte na túru skoro ráno, radi vám vyjdeme v ústrety a podáme raňajky skôr. Čerstvo pripravená dvojchodová večera je servírovaná o 18:00 hod. Mikrovlnka a rýchlovarná kanvica je k dispozícii hosťom v spoločenskej miestnosti.

 

Každá izba disponuje v jedálni svojim stolom, ktorý počas pobytu používa pri raňajkách či večeri, podľa typu objednaného pobytu. Pri vstupe do reštaurácie sa nechajte usadiť hostiteľom alebo čašníčkou.

 

Večera v penzióne:

 • polievka podľa aktuálneho menu
 • hlavné jedlo podľa aktuálneho menu
 • nealkoholické a alkoholické nápoje podľa cenníka
 • káva, čaj, víno, pivo podľa cenníka

Kaviareň

V areáli sa nachádza kaviareň Ricky Caffe. Je pre našich hostí dostupná týždenne od 16:00 – 22:00 hodiny, pričom mimo sezóny je v pondelok a utorok zatvorená. V sezóne je otvorená okrem pondelka celý týždeň. Ponúkame v nej kvalitnú popradskú kávu Finca, prémiové značky piva Litovel, Steiger a Zubr, čapujeme Kofolu originál. Nájdete u nás všetky druhy Tatranského čaju, či iné druhy alkoholických a nealkoholických nápojov. Posedieť si môžete vnútri ale aj vonku pred kaviarňou.

Reštaurácie v okolí

V pešej dostupnosti smerom na Tatry sa nachádzajú tieto reštauračné zariadenia: Pizzeria (350m), Zbojnícka koliba (do 350m) a Reštaurácia s pizzeriou Famóza (do 500m)

Lokalita

Poloha a dostupnosť

Obec Stará Lesná sa nachádza pod spodnou hranicou Tatranského Národného Parku v Popradskej kotline. Vďaka svojej polohe je vstupnou bránou do Vysokých Tatier a významným turistickým strediskom.

Do Starej Lesnej sa dostanete z oboch smerov. Od Popradu k nám chodia autobusy i vlaky, od Kežmarku len autobusy (autobusová i vlaková zastávka sa nachádza do 300m od penziónu). Dobré spojenie s okolitými mestami a strediskami zabezpečuje Tatranská elektrická železnica (zastávka električiek je 1,5km od penziónu). Medzinárodné letisko v Poprade sa nachádza od obce len 17 km.

Okolité mestá a obce

 • Tatranská Lomnica 5km – Múzeum TANAP-u, Botanická záhrada, visutá kabínková lanovka na Lomnický Štít – hvezdáreň, medzistanica na Skalnatom Plese
 • Starý Smokovec 6km – Pozemná lanovka na hrebienok
 • Hrebienok 7km - Bilíkova chata, Zamkovského chata, Téryho chata, Zbojnícka chata, Slavkovský štít, Sliezsky dom, Vodopády Studeného potoka
 • Kežmarok 11km – mestský hrad, drevený artikulárny kostol, červený evanjelický kostol, najväčšia školská knižnica v strednej Európe, múzeum meštianskej bytovej architektúry
 • Poprad 14km – Aquacity Poprad – vodný svet – wellness, bazény, masáže, tobogány, galérie a múzeum.
 • Vrbov 12km – Thermalpark - termálne kúpalisko s množstvom vodných atrakcií, tobogan.
 • Štrbské Pleso 23km - východisko viacerých vysokohorských túr (Kôprovský štít, Popradské Pleso, Symbolický cintorín, výstup na Rysy).

Občianska vybavenosť

Benzínka – Veľká Lomnica 3km

Vlaková stanica – 300m

Autobusová stanica – 300m

Zastávka električky – 3km

Potraviny – 250m

LIDL – Poprad, Kežmarok 10min jazdy autom