Okolie

Okolie

Aktívna dovolenka vo Vysokých Tatrách

V penzióne máme turistické mapy Vysokých Tatier i okolité turistické či cyklistické trasy, ktoré viete navštíviť. Personál vám vďačne vysvetlí, ako sa kde dostať, čo môžete vidieť, aj čo si so sebou zobrať. Môže vám tiež zabezpečiť dopravu. Možností, kam sa v okolí vydať, je naozaj mnoho.

Vrcholy veľhôr, rozhľadne, parky, prírodné zaujímavosti, vyhliadky, hrady a zámky, kostolíky, jazerá a plesá, lyžiarske svahy, aquaparky, športoviská, adrenalínové dráhy, atrakcie pre deti a veľa iného.

Lomnický štít

Lomnický Štít 2634 m n.m. (7km)

Lomnický štít je jeden z najznámejších štítov Tatier prezývaný aj “Dedo”. Dostanete sa naň lanovkami zo stanice v Tatranskej Lomnici, cez Skalnaté Pleso, ktoré je vrcholovou stanicou a zároveň prestupnou stanicou na Lomnický štít. Na vrchole sa nachádza Observatórium ale i štýlová “Kaviareň DEDO”. 

Belianska jaskyňa (9km)

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Prehliadkový okruh má dĺžku 1370 m, na trase je 860 schodov, pobyt v jaskyni trvá asi 70 min. Teplota v jaskyni sa pohybuje od 5 do 6,3°C. Počas prehliadky jaskyne môže návštevník obdivovať sintrové vodopády, pagodovité stalagmity, jazierka a mnohé ďalšie formy jaskynnej výzdoby. Jedna zo zastávok na prehliadkovej trase je v Hudobnej sieni.

Kežmarský hrad (11km)

Kežmarský hrad je pôvodne gotický hrad z prelomu 14. a 15. stor., vznikol na mieste kláštora sv. Alžbety spomínaného už r. 1251. Na nádvorí hradu sú základy neskororománskeho kostola z 13. stor. Z 15. stor. pochádzajú gotické prvky niektorých traktov hradu, ktorý bol renesančne, barokovo a klasicisticky upravovaný. Cenným pamiatkovým objektom je ranobaroková kaplnka.

Aquacity Poprad (10km)

AQUAPARK AquaCity Poprad – vodný svet rovno pod Vysokými Tatrami. V aquaparku nájdete 9 luxusných krytých i vonkajších termálnych bazénov s celoročnou prevádzkou, 350 vodných atrakcií (tobogány,  trysky, večerná Laser show a najväčšie wellness centrum v strednej Európe), kde môžete zrelaxovať a načerpať nové sily.

Tricklandia (4km)

Tricklandia vás vezme do nového sveta, sveta plného úžasu, ktorý vás bude fascinovať ešte dlho potom, ako z Tricklandie vyjdete. Trickart je umenie, ktoré vytvára vizuálne ilúzie. Tie sú postavené na zobrazovaní predmetov, akoby naozaj existovali, no v skutočnosti ide len o dvojrozmerné kresby. Ide o hru medzi umelcom a návštevníkom.

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov (15km)

Užite si vychádzku korunami stromov. Náučný chodník je dlhý 1234m a má mierne stúpanie. Chodník korunami stromov Bachledka je v poradí siedmym projektom nemeckého architekta Josefa Stögera a spoločnosti Erlebnis Akademie AG, ktorá vybudovala už štyri chodníky v Nemecku a dva v Čechách. Chodník je v celej dĺžke bezbariérový a je tak vhodný pre všetkých návštevníkov.

Ski and Sun Bachledova (14km)

Rodinné lyžiarske stredisko Ski Bachledova sa rozprestiera na južnom a severnom svahu Spišskej Magury s nádhernou panorámou Belianskych Tatier. V zime stredisko ponúka výbornú lyžovačku v troch navzájom prepojených dolinách s celosezónnou garanciou snehu. V lete ponúka 5 bike downhillových trás rôznej náročnosti.

Strachankovo Family Park (15km)

Pod Belianskými Tatrami v obci Ždiar vyrástol nový Family Park Strachankovo. V tomto parku je pre rodiny s deťmi pripravených mnoho dobrodružstiev. Nájdete tam goralskú farmičku so zvieratami, atrakcie a animácie pre deti, adventure golf, e-bike a štvorsedačkovú lanovku.

Štrbské Pleso (17km)

Štrbské pleso (1346 m) je suverénne najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské pleso. Jeho názov vyplýva z polohy v historickom Štrbskom chotári. Pleso sa od konca 19. storočia umelo zarybňovalo a v zime pre chladiarenské ciele na ňom lámali ľad. Keďže bol mimoriadne čistý bol oň veľký záujem a dovážali ho napríklad do Budapešti, Berlína a Viedne.

    Buďte informovaní o sezónnych zľavách