Sauna

Penzión BADO*** má k dispozícii saunu pre 4 osoby, vírivú vaňu pre 2 osoby s možnosťou odpočinku a relaxu. Fínska sauna umožňuje úplnú regeneráciu Vášho tela po namáhavej túre či lyžiarskom dni.

Pred vstupom do sauny je potrebné sa osprchovať (bez použitia mydla), do sauny sa vstupuje úplne nahý iba s plachtou. Teplota v saune dosahuje 80 – 90°C, výška teploty sa reguluje tým, že sedíme na nižších alebo vyšších lavičkách, ktoré sa nazývajú “lauteet”. Teplom sa otvárajú póry na potiacej sa pokožke.
Kamene na ohnisku (“kiuas”) v rohu sú veľmi horúce a keď sa na ne naleje voda, oblak pary zahalí miestnosť. Para zväčšuje pocit horúčavy v saune. Ako často nalievať vodu na rozpálené kamene je individuálne. Po 5-20 minútach je potrebné sa ochladiť studenou sprchou alebo zaplávaním si. Tento postup sa opakuje aspoň dvakrát, zhora nie je limitovaný. Celý proces trvá 30 minút až 2 hodiny. Na konci je potrebné sa osprchovať s použitím mydla a šampónu.
Sauna po dlhej túre zregeneruje Váš organizmus, odbúra stres, posilní Vašu imunitu a spevní Vašu pokožku.

Fitness

Fitnes centrum – vyskúšajte moderne vybavené fitnes centrum a zlepšite si vašu kondíciu a zdravie.
V našom fitnes centre sú vám k dispozícii posilňovacie stroje, kardio stroje alebo veslovací trenažér, na ktorých môžete precvičovať všetky svalové partie.

Kardio-fitnes centrum – útulné a príjemné prostredie a cvičením na kardio strojoch si vybudujete, udržíte a posilníte vašu kondíciu, zdravie a sebavedomie.

  • kardio cvičením získate posilnenie kardiovaskulárneho systému, imunity, odbúravanie tuku
  • zvyšovanie kondície
  • znižovanie stresu
  • moderné vybavenia
  • cvičenie na rôznych druhoch kardio prístrojov (veslovacie stroje, bicykle…)

Galéria